Reklama
  • Czwartek, 22 września 2016 (13:00)

    Barwy szczęścia. Boją się Syryjczyków

Basia zdenerwuje się na księdza, że zamiast syryjskiej rodziny, w jej domu zamieszkali młodzi mężczyźni.

Basia (Sławomira Łozińska) postanowi zaopiekować się uchodźcami z Syrii. Do Nabila dojedzie jego młodszy brat Fayad, 24-letni student inżynierii w Damaszku oraz 25-letni kuzyn Basem. Rasha, żona Nabila oraz matka braci wciąż przebywają w Turcji.

Mają przyjechać do Polski, gdy Rasha urodzi dziecko. Grzelakowa zdenerwuje się na księdza (Janusz Łagodziński), że wprowadził ją w błąd. Miała przyjąć rodzinę, a przyjechało trzech mężczyzn. Ksiądz zacznie ją pocieszać, że nie ma się czego obawiać, ale nie może dać jej stuprocentowej gwarancji.

Reklama

Tymczasem na Zacisznej Fayada i Basema spotkają zdziwieni Stefan (Krzysztof Kiersznowski) i Waleria (Ewa Ziętek). Syryjczycy spytają ich o sklep. Wyjaśnią, że są uchodźcami i mieszkają w domu Grzelakowej. Potem Zenek (Jan Pęczek) z Borysem (Jakub Wieczorek) oznajmią Basi, że proboszcz wrobił ją w pomoc trzem młodym byczkom z Syrii, choć miała to być rodzina uchodźców.

Młody Grzelak będzie pewny, że to imigranci zarobkowi. Basia odpowie im, że Nabil dał jej rozmawiać przez telefon ze swoją mamą, ale nie zrozumiała, co kobieta mówiła.

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.