Reklama
  • Piątek, 12 sierpnia 2016 (13:05)

    Barwy szczęścia. Co zrobi Marcel?

Odc. 1478. Ks. Damian zapewni Basię, że rodzina imigrantów z Syrii to porządni ludzie.

Ksiądz zaręczy za uchodźców

Basia (Sławomira Łozińska) zadręczać się będzie myślą, że być może źle zrobiła, godząc się przyjąć rodzinę syryjskich uchodźców pod swój dach. Gdy ksiądz Damian (Janusz Łagodziński) przedstawi Grzelakowej Nabila, a ten zacznie ją wypytywać, kiedy ostatnio sprawdzała, czy kuchenka działa i czy w łazience jest ciepła woda, poczuje się urażona.

– Pyta tak na wypadek, gdyby trzeba było coś naprawić – ksiądz spróbuje usprawiedliwiać zachowanie obcokrajowca i tłumaczyć, że jego najbliżsi przez kilka miesięcy tułali się po Europie i mieszkali w obozach przypominających getta. – Pani Basiu, to jest dobra rodzina. Ręczę za nich – powie duchowny, gdy po pewnym czasie przyjdzie po klucze od domu. Czy przekona Grzelakową, że może zaufać Syryjczykom?

Reklama

Marcel na dnie

Kilkudniowy zarost, poplamiona kurtka, brudne spodnie i buty... Gdy Marlena (Magdalena Grąziowska) zobaczy brata, od razu zorientuje się, że Marcel (Kamil Maćkowiak) znów pije.

– Wiem, że nie poszedłeś na odwyk. Oszukałeś nas! – wykrzyczy mu prosto w twarz. – Potrzebuję na leki, poratuj mnie – zacznie ją błagać brat, a ona w końcu zgodzi się kupić mu lekarstwa oraz obiad. Marcel poprosi ją też o gotówkę, ale nic nie wskóra.

Widząc przypadkowo, jak Róża (Anna Gornostaj) daje Zuzi (Izabela Januszko) 50 złotych, postanowi pójść za dziewczyną i ją okraść. Na szczęście przeszkodzi mu w tym Borys (Jakub Wieczorek). Lasota, uciekając przed nim, wpadnie na Martę (Katarzyna Zielińska). Czy i ją będzie gotowy skrzywdzić, byle tylko zdobyć pieniądze na wódkę?

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.