Reklama
  • Piątek, 29 kwietnia 2016 (14:00)

    Barwy szczęścia. Ernest wpadnie na pomysł założenia radiostacji

Radiowy biznes

Wkrótce Huberta (Marek Molak) odwiedzi Ernest (Krystian Kukułka) i puści mu swój nowy kawałek. Pyrce od razu spodoba się utwór młodego Chowańskiego. Lecz okaże się później, że żadne radio nie chce go grać. Ernest wpadnie więc na pomysł, że założy własną radiostację! Postanowi przekonać do tego swego ojca (Jacek Rozenek).

– Zainwestuj w to, a ja stworzę stację, w której będę prowadził audycje muzyczne. Mam już nawet biznesplan – usłyszy Artur. Później Ernest zaniesie mu zestawienie kosztów. A gdy Marta (Katarzyna Zielińska) poskarży się, że żadna redakcja nie chce jej tekstów, Ernest zaproponuje, by spróbowała swoich sił w jego radiu. Nakręci się i zaproponuje tematy, jakimi mogłaby się zająć. Artur uzna, że to niezły pomysł.

Reklama

Nowa dziewczyna Kajtka

Niebawem poznamy Oliwię, dziewczynę Kajtka (Jakub Dmochowski). Zagra ją 17–letnia Wiktoria Gąsiewska, która w swoim dorobku ma już udział w takich serialach jak m. in.: „rodzinka.pl”, „O mnie się nie martw”, „Prawo Agaty” czy „Przyjaciółki”.

Związek gimnazjalistów rozpocznie się bardzo nietypowo. Gdy koledzy z klasy zaczną nabijać się z Nowaka, że nigdy nie był jeszcze z dziewczyną i przykleją mu do pleców kartkę z napisem „prawiczek”, ona zerwie ją i z dezaprobatą spojrzy na żartownisiów.

Poradzi Kajtkowi, żeby się nie przejmował idiotami. Przy okazji poprosi go o pożyczenie książki o Inkach. Nowak zaprosi ją do siebie. Co na to Władek? (Przemysław Stippa)? Odczuje ulgę, że syn nie poszedł w jego ślady i nie jest homoseksualistą.

Podejrzane zlecenie

Do obsady „Barw szczęścia” dołączył 35–letni Przemysław Cypryański, czyli niezapomniany Kuba Ziober z sagi rodu Mostowiaków.

Zobaczymy go w roli Jacka Madejskiego, któremu Jola (Małgorzata Potocka) przedstawi wizję urządzenia jego domu. Jednak zaproponuje radykalne zmiany. Czerwone kolory, wielkie jacuzzi itp. Madejski podziękuje też Borysowi (Jakub Wieczorek) za znalezienie tak świetnej lokalizacji.

Gdy jednak zobaczy kamerę monitoringu, każe ją natychmiast zdjąć. Jola z Borysem urządzą lokal zgodnie z sugestiami Madejskiego i dojdą do wniosku, że teraz wygląda jak... dom publiczny. Jola zmartwi się, że spali się ze wstydu przed Basią (Sławomira Łozińska). Jak na złość, spotkają ją na osiedlu i usłyszą, że chciałaby zobaczyć efekty ich pracy...

Awantura o sukienkę

Kolejna nowa postać w „Barwach szczęścia” to Zofia, mama jednej z koleżanek Ewuni (Gabrysia Ziembicka). W tej roli zobaczymy 41-letnią Monikę Kwiatkowską, znaną widzom seriali m.in. jako Monikę Banach-Biernacką ze „Złotopolskich”. Któregoś ranka Ewa poprosi Martę (Katarzyna Zielińska) o dodatkową kanapkę do szkoły dla dziewczynki, która często zapomina drugiego śniadania.

Walawska zaproponuje, żeby zaprosiła koleżankę do domu. Dziewczynka okaże się wystraszona i biednie ubrana. Ewa podaruje jej w prezencie swoją sukienkę. Następnego dnia Zofia zrobi Marcie awanturę i odda kieckę. Do tego jeszcze poprosi nauczycielkę o rozsadzenie dziewczynek. – Dzieci powinny przyjaźnić się z równymi sobie – wyjaśni Zofia.

Świat Seriali
Więcej na temat:bary | bar | Marek Molak | Jacek Rozenek | Zofia | pomysł | Marta | jacek

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.