Reklama
  • Czwartek, 22 września 2016 (13:00)

    Barwy szczęścia. Kajtek gwałcicielem?

Ledwo okaże się, że Oliwka wcale nie jest w ciąży, jej chłopak zostanie posądzony o najgorsze czyny!

Reklama

Informacja o tym, że nastolatkowie (Wiktoria Gąsiewska i Jakub Dmochowski) będą mieli dziecko, zestresuje Sabinę (Barbara Kurzaj) do tego stopnia, że nie będzie spuszczać oka z syna. Zapowie mu, że skończyła się jego samodzielność. Tomala (Bartłomiej Nowosielski) przytuli nastolatka i pocieszy, że to jeszcze nie koniec świata.

Spóźniony okres

Sabina dojdzie w końcu do wniosku, że złość nic nie da i zacznie obwiniać się jako matka. Będzie zastanawiać się, kto zaopiekuje się dzieckiem Kajtka i Oliwki, którzy nie są przecież gotowi, by zostać rodzicami. Po minie Tomali zorientuje się, że chciałby, aby oni z Sabiną wzięli to na siebie. Władek (Przemysław Stippa) też będzie się obwiniał, że nie dopilnował syna.

Darek (Andrzej Niemyt) podejdzie do sprawy rozsądnie. Przypomni, że sąd może odebrać Sabinie Maję (Lena Parol) i wtedy mogłaby opiekować się dzieckiem Kajtka. Tymczasem w szkole Oliwka zdradzi Kajtkowi, że jednak nie jest w ciąży. Okres opóźnił jej się przez stres. Wszyscy ucieszą się z tej nowiny.

Zero seksu

W domu Władka Kajtek spotka się z Oliwką, korzystając z nieobecności ojca. Dziewczyna postawi sprawę jasno – żadnego seksu przed egzaminami. Pech sprawi, że Kajtek przypadkiem obleje ją sokiem, pójdzie więc zaprać sukienkę, a Oliwka owinie się ręcznikiem.

W tym czasie do drzwi zadzwoni Szczepan (Arkadiusz Janiczek). Gdy Kajtek wpuści go do środka, ojciec zobaczy półnagą córkę w ręczniku. Obrzuci ją wyzwiskami, a młodemu Cieślakowi wymierzy siarczysty policzek. Fałszywe zgłoszenie Potem Władek zobaczy nieodebrane połączenia na wyświetlaczu swojego telefonu. Zadzwoni do syna i w ten sposób dowie się, że do Kajtka przyjechała policja. Razem z Darkiem pojadą do domu, z którego akurat wyjdą Szczepan z Oliwką

. Zbrowski minie ich bez słowa, nie zamierzając niczego wyjaśniać. W domu Cieślak usłyszy od policjantów, że otrzymali zgłoszenie o próbie gwałtu. Według ich relacji Oliwka była w takim szoku, że dopiero następnego dnia złoży zeznania, od których zależeć będzie, co grozi Kajtkowi.

Władek i Sabina uwierzą synowi, że nic nie zrobił. Co zezna Oliwka? Czy obciąży Kajtka fałszywym oskarżeniem i ulegnie presji rodziców, by zerwać z nim znajomość?

a.im.

Próba gwałtu

Kajtek stanął w obliczu naprawdę wielkich kłopotów, bo próba gwałtu to bardzo poważne przestępstwo. Zgodnie z art. 14. Kodeksu karnego, sąd może wymierzyć taką samą wysokość kary jak dla sprawcy, który by przestępstwa dokonał. Art. 197 § 1 stanowi, że kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

§ 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Anna Adamczyk radca prawny z wieloletnim doświadczeniem.

Świat Seriali

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.